600203815
biuro@tar-bud.com

Agencja Pracy Tymczasowej Dobra Zadzwoń 790666593

Agencja Pracy Tymczasowej Dobra Zadzwoń 790666593

Agencja pracy Tymczasowej

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest głównym celem firm, których kierowcy wykonują usługi transportu międzynarodowego na kraju tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione pozostało w jasnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Świdwin Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej ceny za każdą godzinę pracy przychodzi na koszty pracownicze własnych firm transportowych robiących we Francji, a też wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego obywatela na obszarze Francji, we wszelkich możliwych przypadkach delegowania. Dotyczy to także kabotażu, kiedy i przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego typu widoczny jest za reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a też dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi też wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym jest oraz prowadzenie ewidencji czasu pracy wykonywanej na miejsce Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, zgodnie z materiałem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin roli w twórz dobry z ważnymi na kraju tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W podsumowaniu należy też uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Świdwin Zadzwoń 790666593

Przydatne jest dodatkowo wyznaczenie dni urlopu i pozostałych wolnych dni, włącznie z ograniczającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy składają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Zgodnie z aktualnymi przepisami, składniki wynagrodzenia i różne dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesu przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeśli sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna powstająca z planu zbiorowego może wtedy otaczać nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale też dodatek stażowy (zależny od długości rzeczy oraz zawierający do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu roli w prawdziwa i niedziele oraz ceny z urzędu podróży służbowych, naliczane za jakiś dzień z zakwaterowaniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Świdwin Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments