600203815
biuro@tar-bud.com

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Bardzo dużo osób marzy o otrzymaniu kredytu hipotecznego, który umożliwi uzyskanie swojego mieszkania, domu a także uzyskanie niezależności od rodziców.

Jakie warunki trzeba spełniać, aby przyznano nam kredyt hipoteczny?

 

Zwłaszcza młode osoby dążą do posiadania swojego kąta, natomiast aby uzyskać kredyt hipoteczny, trzeba spełniać kilka najważniejszych warunków, jakie wyznacza bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt dostać może pełnoletnia osoba – musi mieć ukończony 18 rok życia, a bardzo dużo banków proponuje osobom do 35 roku życia korzystniejsza warunki dostania kredytu, m. in. bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

Wiele zależy również od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają aby spłata ostatniej raty przypadała maksymalnie pomiędzy 75 a 80 rokiem życia. Ważna jest również historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie zostanie udzielony osobie ,która posiada bardzo złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeżeli wcześniejsze zobowiązania opiewały na małe kwoty. O tym trzeba pamiętać!

Wielkość kredytu a także decyzja o jego otrzymaniu zależna jest od wysokości zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskiej pensji bank może wydać decyzję odmowną, bo potencjalny kredytobiorca może mieć problem ze spłatą rat. Banki pod uwagę biorą również liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, a także wysokość wziętych w chwili obecnej kredytów. Wskaźniki finansowe są fundamentem jeżeli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej.

Na koniec wspomnę, że wielką szansę na kredyt hipoteczny ma osoba zatrudniona na umowę o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku jakiegoś innego źródła dochodów banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta jeszcze dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt lub zdecydować się mogą na przyznanie konsumentowi niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments