600203815
biuro@tar-bud.com

Poczta kurier Wisła zamów online

Poczta kurier Wisła zamów online

poczta kurier

Z powodu szybkiego rytmu życia i dużej popularności płatności przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Krzanowice jest naprawdę łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Krzanowice

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o niewielkich gabarytach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera wiele ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas oraz swoje nerwy, ponieważ stanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka kroków, po pierwsze należy zrobić zamówienie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Krzanowice pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może przejąć od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na przekazaniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj termin dostarczenia paczki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek każdego miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć formalności. Ponadto mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu paczek z pewnością dostrzeżemy również plusy z odbierania ich przez kuriera prosto spod naszego domu. Dostarczenie ich za każdym razem na pocztę zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie jeślipakunki sporo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie mniejsza niż płatność za każdą z przesyłek osobno. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości paczek możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli pakunek który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz sporo waży? Ekonomicznym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej paczki. Także musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć paczkę i umożliwić kurierowi odbiór. Z uwagi na rozmiary paczki musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania ładunku.

Dobrze pamiętać, że wyliczając rozmiary pakunku oraz wagę musimy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety będą mogły zmienić swoją wagę pod wpływem wilgoci, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy paczki. Wybierając paletę na której prześlemy produkty, dowiedzmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie może zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania paczki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania dotyczące wymiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z kruchą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Oczywiście Poczta kurier Krzanowice stara się by wszystkie pakunki były przenoszone z uwagą, jednak warto pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się przechylać albo być przygnieciona przez inne paczki.

Kolejną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Krzanowice odbierając pakunek potrzebuje również ten dokument dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. Tym samym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym należy myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Krzanowice .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę