600203815
biuro@tar-bud.com

Przeprowadzki Nowogard zadzwoń 666484444

Przeprowadzki Nowogard zadzwoń 666484444

Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Filozofia szczupłego zarządzania zyskuje na popularności. Lean Management grany stanowi w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z każdej branży. W popularnej opinii metoda stosowana z procesem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie każdych obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Ińsko zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w określonej instytucji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i technologii, a oraz wielkiej kolei w systemie myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej sztuce jest trudnym procesem, widoczne efekty przyciągają do głębszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje tworzenia również stanowi atrakcyjnym dowodem na to, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean odbywa się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management wzięło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje treść i główny rozwój tej filozofii, w naturze chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W współczesnym układzie wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W oddzieleniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych produktów jest konkretnie stała i zarządzana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy produkcji może robić średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, stosowana jest krótsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a też oszczędzany jest czas pracy inżynierów.
Okres to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa zamieszczonych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej sztuce inżynierowie potrzebują o połowę mniej czasu do przygotowania innowacyjnego produktu. Docelowo są to wielkie korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby niezbędne do realizacji. Całość wspominania o produkcji polega na maksymalnym wykorzystaniu dostępnych materiałów i ważnym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do ważnej sytuacji na zbytu. Między innymi z ostatniego początku Lean management pierwotnie używany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli praca po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

By dobrze wiedzieć założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do przodów I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła otwierać się zaraz po II wojnie światowej. Miejscem do kolei był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem formy był inżynier Taichi Ohno, który wykonałem System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wprowadzając inne techniki i urządzenia potrzebne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest całkiem dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza wzięta z bliskiego doświadczenia może przynieść spodziewane efekty. Chciałbyś od kadry kierowniczej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), tenże często korzystał z badania pracowników. Słuchał ich wpływów. Chwalił się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To umożliwiało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwadze Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie ogromnej liczby surowców i półproduktów

System Produkcyjny Toyoty kojarzył się nie wyłącznie na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na to, aby jak daleko wykorzystać potencjał wszystkich zatrudnionych. Spotkania managerów z gośćmi i przestrzeganie ich sprawy to codzienność w stylu lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co stało zauważone przez zachodnie koncerny, jednak tak właściwie potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Dotyczyło to zwłaszcza z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, stąd te adaptacja drogi na zbytu amerykańskim czy europejskim okazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do popularyzacji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Poza ta powoduje szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z obecnymi z USA i Europy. Wskazano na główne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Ińsko zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W książki badaczy wyszczególniono wszystkie elementy odpowiadające za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Pierwszym była metoda Just in Time. To prawo, w którym każdy element produkcji wytwarzany jest na moment dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” prac i wymienienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera produkt z ostatniego procesu, właśnie w terminie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Umożliwiło to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma produkowała tak to, na co obecnie był popyt.

Przeprowadzki Ińsko zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym podstawowym czynnikiem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie kojarzono się na myśleniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie buduje się na kilku głównych założeniach:

Wartość produktu ocenia z punktu widzenia końcowego użytkownika. To typ ocenia końcowy towar i definiuje poświęcone mu wartości.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności niezbędnych do wytworzenia produktu. Wszystkie elementy winnym stanowić modne i łatwo określone. Producent musi umieć co składa się na pełen proces, rozpocząwszy od czasu zakupu surowców.

Przeprowadzki Ińsko zadzwoń 666484444

Dopiero to realne oszacowanie kursów jest dodatkowe.
Ciągły przepływ – cen w stylu produkcyjnym idą w styl niezakłócony i zajmuje toż każdej materii począwszy na tematach, natomiast na informacji kończąc. W tym planie przydatna jest więcej metoda one-piece-flow, która zajmuje robienie w licznych rolach. [1] System ssący – produkowane są tylko niezbędne ilości a wyłącznie potrzebnych produktów. Małe części a wyłącznie na określony sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To złota myśl metodyki Lean, jechanie do perfekcji w kierunku filozofii Kaizen, czy więcej przez wprowadzenie radykalnych zmian.

Jak sektor usługowy ma z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego wydawania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak właściwie dopiero lata 90. Po zastosowaniach w firmach produkcyjnych na wszystkim świecie dostrzeżono potencjał drzemiący w tej drodze. Nadmiar, który spowalnia realizację ważny stanowi w wszystkim sektorze. Pojawił się plan na „odchudzenie” firm dostarczających usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie dołączenie do metodyki lean bardzo ogranicza jej potencjał. Zatem nie jest całkiem recepta na redukcję kosztów. To znaczna koncepcja, która pozwoli na maksymalne wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim różny sposób myślenia, wokół którego powinno być całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w bezpośrednich zdaniach zawiera troskę o wysoką klasę materiału.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie stosowanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej techniki. Lean nie jest przekonaną skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga szerokich nowości w organizacji również obecne na nowym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym miejscem do kolei jest ponad przystąpienie do użytkowania zasobów ludzkich. To koncepcja, która zwraca się na stworzeniu pewnej kultury organizacji. Lean buduje się na taniej hierarchii, duży wpływ kładziony jest na pracę zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza też energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Jechanie do perfekcji i feedback

Jechanie do ciągłego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom relacji między kadrą kierowniczą oraz ludźmi. Obawa o dobry feedback ma tu duże znaczenie. Odpowiedzialność montowana jest głównie na menagerów, którzy płacą za wewnętrzną organizację firmy. Człowiek i jego trwanie toż najdłuższa liczbę firmy. Prawdopodobnie istnieć on chroniony dzięki ogólnym integracjom sposobów i robotyzacji procesów. To sens na prowadzenie biznesem, który raczy się w wszystkim sektorze, oraz w branży e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dania materiału do klienta zawiera także ważny punkt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić pomagania w obrębie wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym zapewne stanowić wzięcie z pomocy brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić klimat i siłę osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Obecne na zbytu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z zespołem eBay, kupią na optymalizację kursów a czasu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają coraz to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To zdrowy proces, który z stabilnością będzie prowadzony w perspektywie. Tylko takie przystąpienie do biznesu może wesprzeć w osiągnięciu wyniku na przesyconym rynku. Nowa postać z upodobaniem do redukcji kursów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean brana w planowaniu transportu czy strategii magazynowania zbiera się w sukcesu większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Ińsko zadzwoń 666484444

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments