Słownik pojęć SEO (D-F)
Doorway Page/ Strony Wejściowe – Koncept stron wejściowych jest często rozpatrywany w kontekście zakazanych technik Black SEO i odnosi się do stron o słabej jakości, które są pozycjonowane pod określony słowa kluczowe czy frazy. Celem strony wejściowej jest zmylenie wyszukiwarek i uzyskanie wysokie pozycji w wynikach wyszukiwania dla określonych stron.
Słownik pojęć SEO (D-F)
Krótko mówiąc, strony wejściowe przekierowują odwiedzających je internautów na inne strony bez ich wiedzy dzięki użyciu różnych form cloakingu. Są również znane pod innymi określeniami, jak „portal pages”, „gateway pages” czy też „entry pages” albo „jump pages”.
Duplicate Content/ Zduplikowana Treść
Pod pojęciem zduplikowanej treści kryje się całokształt treści która jest podobna lub identyczna na jednocześnie kilku domenach. Pomimo że jego pierwotne zastosowanie nie ma na celu oszukania rankingów Google, są przypadki kiedy treść zostaje zduplikowana w celu zmanipulowania wyników wyszukiwania. Głównym problemem zduplikowanej treści jest to, że wyszukiwarki nie wiedzą, która z dwóch wersji treści jest tą pierwotną, a która powieloną i są zmuszone do wyboru treści, która bardziej przypomina oryginał. To zwykle prowadzi do strat w ruchu na stronie i jej pozycji w wynikach wyszukiwania.
Dofollow/Nofollow
Dofollow/Nofollow – Nofollow jest atrybutem, który webmasterzy mogą użyc w celu podlinkowania strony tak, by została zignorowana przez wyszukiwarkę. Strony społecznościowe są znane z użycia odnośników nofollow kiedy linkują do zewnętrznych stron www. Linki bez atrybutu nofollow są określane jako „dofollow”.
Encrypted Search/ Zaszyfrowane Poszukiwania
Zaszyfrowane poszukiwania odnoszą się do faktu, że Google zaszyfrowuje te poszukiwania, które są podejmowane poprzez zabezpieczone połączenie. W poszukiwaniach zaszyfrowanych dane dotyczące słów kluczowych nie są rejestrowane przez strony www, wobec czego internauci korzystający z nich nie mogą być śledzeni. Także podział użytkowników na grupy poprzez użycie oprogramowania do analiz nie może być już dłużej podejmowany. Zgodnie z Blogiem Webmastera Google, „strona internetowa do której dostęp jest możliwy z poziomu wyszukiwań organicznych ma dostęp do informacji o tym, że użytkownik przybył z google. com, a także jego zapytań. Jednakże ruch organiczny z wyszukiwania za pomocą protokołu SSL będzie udostępniał jedynie informację, że użytkownik przybył z google. com.” Jednym z rezultatów zaszyfrowanych poszukiwań jest rosnąca liczba tzw. „not provided”.
Exact Match Domains (EMD) czyli Domeny Dokładne
Exact Match Domains są domenami używającymi poszczególnych słów kluczowych albo fraz zamiast nazwy marki. Na przykład, seosprawy. pl to domena dokładna, a seokameleon. blogspot. com to domena używająca nazwy marki. EMD były bardzo dobrze notowane w wynikach wyszukiwania Google aż do 2012 roku, kiedy Google ogłosił aktualizację która obniżyła pozycję wielu domen w wynikach wyszukiwania. Wciąż istnieje wiele domen dokładnych dobrze wypadających w wynikach wyszukiwania, ale ich rozpoznawalność w dużej mierze zależy również od tego czy mają lub nie dobrej jakości treść.
FFA / Wszyscy na Wszystkich
FFA jest skrótem od angielskiego „Free for all”, co w wolnym tłumaczeniu brzmiałoby „Wszyscy na jednego” i odnosi się do stron internetowych które pozwalają każdemu dodawać linka do jego strony. Witryny FFA nie są sterowane przez ludzi i zazwyczaj mają niewielkie znaczenie dla pozycjonowania, ponieważ stanowią zazwyczaj strony www o pośledniej jakości. Na przykład na stronie typu FFA znajdziesz odnośnik do portalu sportowego pomiędzy stroną muzeum i inną, poświęconą inżynierii przestrzennej.
Frame/Ramka
W cyfrowym świecie ramka to coś więcej niż dookolna dekoracja obrazka.
Ramka jest częścią strony internetowej, która wyświetla treść niezależnie od tego, gdzie jest zamieszczona. Oznacza to, że elementy znajdujące się w ramce mogą, ale nie muszą pochodzić z tej samej strony internetowej, z której pochodzą inne elementy. W rezultacie tego, w kontekście SEO, mimoże że dane zawarte w tekście głównym (z ang. „main body”): nagłówek i footer pozostają nietknięte, są tak naprawdę różnymi plikami, które podczas indeksowania zostaną przez wyszukiwarkę porozdzielane. Wyszukiwarka może na przykład uznać Twoją stronę główną a pustą i nie zaindeksuje treści Twojej strony w ogóle.
Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon