600203815
biuro@tar-bud.com

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do lekturze w tamtym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są okazję wysyłania do akcji za granicą polskich pracowników jak również obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z koncentracje na zainteresowanie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej kierowanymi do akcji za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Kierowanie jest jedyną formą wysłania pracownika do indywidualnego kraju w obiektu czasowego pisania pracy w współczesnym kraju. Należy przy tym pamiętać, iż w całkowitym okresie w którym człowiek prowadzi swoją rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w sfery budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do lekturze w Niemczech, niezbędne jest kupienie wizy Vander Elst. Jest obecne wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji swoich usług w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej regule może tymczasowo kierować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pracę co liczyło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i wartości na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać swoich gości do lekturze w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana istnieje w charakterze tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do lekturze w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy składa się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi brać zawartą umowę o książkę lub prawo z Naszym pracodawcą, w klubu z ostatnim musi być ubezpieczony i podejmować minimum od maja u pracodawcy, który ma delegować pracownika do lekturze w Niemczech. Wymaga w klubu z tym legalnie mieszkać na obszarze Polski, mieć pozwolenie na pozycję. Wskazany jest fakt wydawany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w obszarze zabezpieczenia społecznego oraz co istotne aby wystąpić po te fakty niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w którym pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych tekstów istnieje kilka tygodni natomiast w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten poziom istnieje jeszcze niezbędny aby udowodnić, że produkcja w Niemczech nie jest typowym celem zatrudnienia pracownika i od razu po zatrudnieniu nie prawdopodobnie on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na zwykłe w Polsce a jego praca za granicą ma charakter jedynie tymczasowy natomiast w ramach swojej funkcji w Polsce został wysyłany do tworzenia swoich celów na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i pisaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwagę we całych formalnościach i pewne kierowanie swoich gości do Praktyce w Niemczech. Nasza pociechę jest kompleksowa – od wydajnej i szybkiej rekrutacji pracowników z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe i uwaga w załatwieniu wszystkich potrzebnych w toku delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i produkcji u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z kolejnego państwa UE, zaświadczenie od firmy świadczącej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi również zgłosić ten fakt w niemczech w dalekich firmach w relacji od wielu szczegółów, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy stojący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do lekturze w Niemczech podlega przepisom w rozmiarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacji od części i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej wtedy w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne firmy do lekturze w których goście są delegowani przykładają sporą wartość do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla pracownika można wypłacić natomiast w całości ryczałtu czy diety więc w twórz niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków akcji i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie powstającym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a i Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments